Yücel YAVUZ
Test
Steam Cadılar Bayramı İndirimi 2019

Steam Cadılar Bayramı İndirimi 2019

Büyük indirim kampanyasına çok az kaldı! Her sene düzenli olarak Ekim ayında Cadılar Bayramı İndirimleri düzenleyen Steam, bu yılki indirim kampanyasını yine aynı dönemde yapmayı planlıyor.
Twitter Rozeti PHP Betiği

Twitter Rozeti PHP Betiği

Bu, Twitter'dan en son durumunuzu isteyen , içinde bulunan URL'leri birbirine bağlayan ve "X dakika önce" veya "Y gün önce" görünecek zamanı güzelce biçimlendiren bir PHP betiğidir . Kullan kendi sorumluluğunuzdadır. Yorumlar satır içi verilmiştir.
PHP`de Anında CSS Sıkıştırma Komut Dosyası

PHP'de Anında CSS Sıkıştırma Komut Dosyası

Web sitesi optimizasyonu uzmanları, web yöneticilerinin web sayfalarına hizmet vermek için gereken HTTP isteklerinin sayısını ve boyutunu en aza indirmeye çalıştıklarını önerir. Web tasarımcıları çoğu zaman birden fazla CSS dosyası kullanır, çünkü yönetmeleri daha kolaydır, ancak bu, CSS dosyaları kadar çok HTTP isteği
Ücretsiz Hosting Kontrol Paneleri

Ücretsiz Hosting Kontrol Paneleri

Cpanel/Plesk ağırlıklı olarak tercih edilse de sunucu maliyetlerini önemli derecede yükseltmektedir. İşte tam burada yerlerine ücretsiz olan hosting kontrol panellerini değineceğiz.
vestaCP Hosting kontrol panel

VestaCP ücretsiz hosting kontrol paneli

Uzun zamandır kullanmakta olduğum panellerden biridir. Kolay arayüz sahip hızlı ve performansa dayalı bir sistemdir. Sunucuların en büyük külfeti ise panel ücretleridir.
aaPanel Web Hosting Panel

aaPanel Hosting Kontrol Paneli - Ücretsiz

Sonsuzkaynak olarak kendi sunucularımız da kullandığımız. Linux için geliştirilmiş web kontrol panelinden bahsedeceğiz.
MySQL Depolama Motorlarını Anlamak

MySQL Depolama Motorlarını Anlamak

MySQL depolama motorlarını veya masa tiplerini öğreneceksiniz. Her depolama motorunun MySQL'deki özelliklerini anlamak önemlidir, böylece bunları veritabanlarınızın performansını en üst düzeye çıkarmak için etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.
Javascript Tarih Gün Ekleme

Javascript Tarih Gün Ekleme

Jquery ile tarih gün ekleme
CS GO ücretsiz oldu! Battle Royale modu geldi!

CS GO ücretsiz oldu! Battle Royale modu geldi!

CS:GO Artık Ücretsiz! Playerunknown's Battlegrounds, Fortnite vb battle royale oyunlarına artık yeni rakibi Counter Strike Global Offensive oldu!
HTML5 ile resim yükleme ve boyutlandırma

HTML5 ile Resim Yükleme ve Boyutlandırma

HTML5 büyük bir eğilim ve kullanıcılarınızın sadece seveceği seksi web uygulamaları oluşturmanın harika bir yoludur. HTML5, web uygulamalarındaki dosya nesnelerini temsil etmek için Dosya API'sini ve program aracılığıyla seçerek bunların verilerine erişmesini sağladı.
2019`da çıkacak pc oyun listesi

2019'da çıkacak pc oyun listesi

Bir PC oyuncuysanız ve önümüzdeki yıl için hangi video oyunu başlıklarını saklamak istediğinizi bulmak istemiyorsanız, daha fazlasını aramayın. PC platformu için 2019'da lanse edilen en umut verici video oyunları için seçimlerimizi derledik.
Codeigniter`da Özel 404 Hata Sayfası Nasıl Oluşturulur.

Codeigniter'da Özel 404 Hata Sayfası Nasıl Oluşturulur.

Bulunmayan 404 belki de kullanıcıların internette karşılaştıkları en yaygın hata türüdür. Web taraması sırasında kullanıcıların karşılaştığı en yaygın hatalardan biridir. Hata, kullanıcı deneyimini potansiyel olarak etkileyebileceğinden, CMS ve çerçeveler, hatayı işlemenin yaratıcı yollarını bulmuştur.